Marie Vavřínová - hlavní průvodkyně

Ahoj, jmenuji se Marie. Čas prožitý s dětmi si neskutečně užívám. Ať už jako dlouholetá vedoucí a zdravotnice farních táborů, hlídačka dětí, skautka anebo studentka předškolní pedagogiky. Naplňuje mě dětská bezprostřednost a hravost.

Když jsem byla malá, vyrůstala jsem v blátě, loužích, na stromech, na výletech a v obklopení zeleně a včel. Tato zkušenost z dětství mi otevřela cestu k lesním školkám a alternativním způsobům vzdělávání, které vyzdvihují lidskou jedinečnost a různorodost.

Věřím tomu, že moje přítomnost v Malejově bude oboustranně přínosná a že si budeme žít takovou dobrodružnou lesní pohádku.

Mám ráda jaro, šaty, táboráky, jakékoliv tvoření, výletování a čas trávený s přáteli.

Eva Svitáková - průvodkyně

Ahoj, jmenuju se Eva, to jméno prý znamená živa a s tímto živem v sobě se neustále vyrovnávám. Skrze různé cesty přes výuku v hudebce, výchovu synů a dcery, asistování v základní škole, obchodování se zelenými potravinami, které mám stále ráda, mě to přivedlo až do lesní školky, kterou jsem si ze srdce přála pro svoje čtyři děti.

Miluju vytváření hudby jakýmkoliv způsobem a pozorování jejích blahodárných relaxačních účinků. Ale nejbližší je mi hudba skrze příčnou flétnu, hru jsem studovala na Pražské konzervatoři a AMU, pak skrze kytaru i zpěv. Miluju svobodu. Svobodu poznávání nejvíc. A tu bych chtěla dopřát při svém průvodcování dětem v lesní školce Malejov.

Zuzana Herzingerová - průvodkyně

Ahoj, jmenuji se Zuzana, jsem lektorkou jógy pro dospělé, děti i seniory, vedu kurzy Hrátky s batolátky, věnuji se masážím miminek. Ráda chodím do přírody, miluji tanec a pohyb. Mám dva syny, Matěje a Toníka, oba navštěvovali waldorfskou školku, což ovlivnilo a dodnes ovlivňuje celou naši rodinu.

Jsem ráda s dětmi a starými lidmi, je s nimi skvělá, upřímná spolupráce. Pro děti budu, doufám, přítelkyní, na kterou se mohou spolehnout; pro mne jsou děti inspirací a potěšením. Pokud si s někým nepadneme do oka, zkusíme se s tím láskyplně poprat. Těším se na nová dobrodružství!

Lenka Votavová - průvodkyně

Ahoj! Jmenuji se Leni. Než jsem se dostala do Malejova, točil se můj svět kolem mých tří dětí, předškolní přípravy a domácnosti. I dnes trávím většinu času s dětmi, ráda s nimi zpívám, tvořím, čtu a učím se nové věci - zejména o přírodě, vesmíru, psychologii.

Po studiích filozofie na Filozofické fakultě ZČU jsem několik let pracovala na odbavení letiště Praha a krátce jako průvodkyně Štefánikovy hvězdárny. Ačkoli jsem si velmi užívala rušnou atmosféru letiště, po rodičovské jsem dala přednost práci v přírodě s dětmi. Les mě nejlépe dobíjí energií, v jeho blízkosti žiju celý život. Také si dobře odpočinu při pozorování denní či noční oblohy, zahradničení nebo řešení logických hádanek. Někdy mám ráda svůj klid, ale jsem vděčná za to, co mě soužití s dětmi naučilo a stále učí a věřím, že i já mám dětem co předat.

Kamila Zatloukalová - ředitelka

Ahoj, jsem Kamila a můj první kontakt s Malejovem byl na podzim 2017, kdy jsme se začali pravidelně setkávat s maminkami a dětmi v oboře Hvězda. Tam jsem potkala nejen Terezu a Natalii, ale postupně další velmi inspirativní osobnosti a společně začali tvořit lesní klub.

Malejov je rozšířená rodina, a vytváříme lesní domov pro svoje děti a jejich dospělé. Baví mě nejen společně s průvodkyněmi pečovat o blaho a rozvoj dětí v souladu s přírodou, ale i propojovat společenství rodičů, přátel, nadšenců pro lesní školky, bláto a přírodu, aby všechno hladce fungovalo, a aby mohly děti postupně vykročit do velkého světa posílené o spoustu silných zážitků, krásných zkušeností nabytých v lese.

Natalie Baránková - mentorka

Ahoj, jmenuji se Natalie, v současné chvíli jsem ze všeho nejvíc máma tří báječných hnědookých kluků, Timoteje, Jonatana a Samuela. Kdysi dávno jsem vystudovala tři značně nepraktické obory na Filosofické fakultě UK: Hebraistiku, Srovnávací literární vědu a Učitelství českého jazyka a literatury.

Ráda čtu, hraju na housle a piju víno na balkoně, to všechno teď v poněkud omezené míře. Zato pořád hodně zpívám, kreslím, vyprávím příběhy a neustále odpovídám na otázky. Z mého perfekcionismu mě báječně vyvádějí děti (především ty vlastní), ale i tak jsem dost vytrvalá a ráda věci dotahuju do konce, když už se do něčeho pustím.

Na práci v lesním klubu mě nejvíc baví vytváření komunity a péče o ni. Je to dost velká alchymie a výsledek je nejistý. Nepřestává mě však fascinovat, že celek je víc než souhrn jeho částí.

Tereza Skalická - koordinátorka

Ahoj! Jsem Tereza a v Malejově zastávám část koordinační práce. Ráda spolupracuji v týmu a baví mě vytvářet zázemí pro práci a příjemné prostředí pro nás všechny. S manželem Honzou máme čtyři děti – Kryštofa, Magdalénu, Jenovéfu a Filoménu. Děti mi otevřely dveře k řadě témat, jedním z nich jsou různé možnosti vzdělávání.

Vystudovala jsem žurnalistiku, zajímám se o společenská témata a snažím se aspoň drobnostmi přispívat ke zlepšování prostředí, v němž žijeme. Ráda trávím čas s naší rozvětvenou rodinou a s přáteli. Jsem rodilá Pražačka, ale speciálním místem je pro mě také Šumava, odkud pochází část mé rodiny.

Mám ráda dobrou zmrzlinu, červené víno, hudbu, tanec, knížky a baví mě sledovat sport, hlavně atletiku a lední hokej. Pokud na to mám aspoň trochu klid, ráda peču a vařím. Nerada spěchám.

Zuzana Turková - pokladník

Ahoj, jmenuji se Zuzana a jsem možná jednou z nejpraktičtějších osob v Malejově, ačkoli jsem vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě UK. Pocházím z Litomyšle, pár let jsem strávila ve Španělsku, ale nakonec jsem zakotvila v Praze, kde s manželem vychováváme naše dvě dcery - Johanku a Josefinku.

Můj život zásadně ovlivnilo dlouholeté působení ve skautu, kde jsem se naučila snad všechny pro život důležité věci a dovednosti.

Miluju pozorování dětského zápalu a absolutního soustředění při hře. Ve zbytcích volného času se ráda toulám po horách, sejdu se s přáteli nebo si přečtu knihu. Baví mě architektura a urbanismus. Jsem poměrně dobrý nakopávač a rozjížděč, ale špatný dotahovač.