Šárka M.

“V Malejově jsem měla vždy pocit, že je to “naše” školka - že se můžu detailne přesvědčit, co a s kým se tam děje a v libovolné míře se i zapojit, že to není jen anonymní instituce, kam odevzdám své dítě. Díky tomu jsem vždy cítila důvěru.”

Jana S.

“Máme rádi Malejov pro jeho atmosféru, pro lidi, kteří se podíleli na jeho vzniku i pro ty, které to svedlo díky Malejovu dohromady.”

Tereza Č.

“Lesní klub můžu opravdu vřele doporučit. Náš syn původně nejprve nastoupil do klasické školky, ale protože tam spokojený nebyl a ani nám se tamní přístup nelíbil, hledali jsme jinou alternativu. V Malejově nam umožnili individuální pozvolnou adaptaci, průvodkyně jsou zkušené a syn si je velmi rychle oblíbil. Pro nás je obrovská výhoda fakt, že ačkoliv bydlíme v Praze, děti tráví většinu dne venku, za každého počasí, učí se poznávat přírodu a jsou s ní v úzkém kontaktu, který nám často v běžném městkém životě chybí. Dalším obrovským plus je nastavení vztahu rodiců, vedení klubu a průvodkyň, které má komunitní charakter. Rodiče se třeba podílejí na úpravách a vzniku komunitní zahrady u jurty. Prostě úžasné místo nejen pro děti, ale i rodiny.”

Bára H.

“I za krátkou dobu naší společné docházky do Malejova musím říci velké DÍKY. Mně malý kolektiv a blízký přístup vyhovuje. Díky za péči, přístup, neustálou snahu se posouvat a reagovat na potřeby těch nejmenších, ale i dospělých, kteří jsou také nedílnou součástí LK.”

Markéta a Karel

“Na školce si ceníme toho, že se jako rodina můžeme spolupodílet na vytváření společných hodnot a stejně tak na tom, jak a kde naše děti tráví svůj čas.“

Katka M.

“Pro naši dceru byl Malejov výborná volba. Všechny průvodkyně se jí věnovaly nadstandardně, moc si je oblíbila. Nebyl problém se na čemkoliv domluvit. I přes veškerá omezení se klub snažil alespoň částečně podpořit komunitní život. Snad bude příští rok pro lesní školky příznivější.”

Zuzka T.

“Malejov je výborná komunita lidí. Díky němu jsme si vytvořili tolik kamarádů, které bychom nikdy neměli. Dcera je z klubu nadšená a odmítá jakoukoli jinou formu vzdělání - i to, že jednou bude muset odejít do školy :-)”